Międzynarodowi uczniowie Daisy

Powietrze w naszym żłobku oczyszczamy filtrem powietrza

Aktualności

UWAGA!

Godziny otwarcia w czasie pandemii

7:30-17:30

Opinie rodziców

«»
Intensywny angielski - technika bilingwistycznaHigiena i standardy czystości.Bezpieczeństwo dzieci.

Chcesz porozmawiać o naszej placówce przed zapisaniem dziecka? Masz pytania?

Umów się na spotkanie online - bez konieczności wizyty osobistej!

Zadzwoń: (+48) 518 730 818 lub napisz: info@mamdaisy.pl

i ustal szczegóły swojego spotkania online.

Zajęcia plastyczne Zabawa w Daisy Przyjęcie urodzinowe Halloween 2019 Warsztaty multisensoryczne - odkrywamy Australię Warsztaty podróżnicze - Indie Warsztaty Dzieci Świata Zajęcia o oczyszczaniu powietrza Warsztaty Podróżnicze - Hiszpańskie Flamenco Dzień Dziecka Pokaz Żywych Motyli Pokaz Iluzjonisty - Klaun Feliks Halloween Piżamowe Party Zajęcia z logopedą Summer Party Pokaz Żab Spring party Teatr Lalek Pokaz żywych modliszek Intensywny angielski z nauczycielką języka angielskiego Międzynarodowi uczniowie Daisy Zajęcia Muzyczno - Rytmiczne Zajęcia z rehabilitantem Czytanie w języku angielskim Dzień Rodziny Nasza Akademia Malucha

Żłobek niepubliczny Międzynarodowa Akademia Maluszka Daisy przy ulicy Grota-Roweckiego powstał w 2010 roku, filia punkt przedszkolny przy ulicy Krymskiej powstała w 2012 roku.

Żłobek niepubliczny Międzynarodowa Akademia Malucha Daisy jest placówką wpisaną do rejestru żłobków i klubów dziecięcych Miasta Krakowa pod numerem 7330.2.15.2014 i jest lokalizowana na osiedlu Ruczaj. Zajmujemy się nie tylko opieką i wczesną edukacją dzieci z naszego kraju ale także dzieci innych narodowości mieszkających w Krakowie i okolicach. Pośród dzieci zagranicznych uczęszczających do naszej Akademii są dzieci z takich krajów jak Kanada, Irlandia, Włochy, Francja, Hiszpania, Dania, Belgia, Łotwa...

Nasz żłobek opiekuje się dziećmi od 1 roku do 3 lat, zapewnia im wczesną edukację w wesołej, szczęśliwej, spokojnej i rodzinnej atmosferze. Naszym celem jest, aby dzieciaki bawiąc się, miały okazję poznania i przyjaźnienia się z dziećmi z innych kultur, co da im możliwość spojrzenia na świat z innej perspektywy.

W naszej Akademii oferujemy najwyższe standardy opieki opierające się na miłości i uwadze, którą darzymy dzieci. Naszymi priorytetami jest higiena,bezpieczeństwo oraz rozwój społeczny dzieci, a także najlepsza edukacja maluszków połączona z językiem angielskim przez cały dzień.

Główne zalety żłobka Daisy:

  1. Intensywny angielski przy asyście Nauczyciela Języka Angielskiego przez cały dzień.
  2. Najwyższe standardy opieki, tylko 4-5 dzieci na 1 opiekunkę! – indywidualne podejście do każdego dziecka i domowa atmosfera.
  3. Różnorodne zajęcia przygotowywane według autorskiego programu edukacyjnego Daisy – takie jak ceramika, muzyka i rytmika, zajęcia z logopedą, zajęcia z rehabilitantem, zajęcia z języka angielskiego, zajęcia plastyczne itp.
  4. Najwyższe standardy higieny oraz bezpieczeństwa.
  5. Trening samodzielności dla dzieci oparty na indywidualnym podejściu do każdego dziecka (trening czystości, nauka samodzielnego jedzenia, przyzwyczajenia higieniczne takie jak mycie rączek i ząbków itp).
  6. Zadowolenie rodziców poparte pozytywnymi opiniami – zobacz opinie rodziców.

W naszej Akademii bierzemy ściśle pod uwagę rozwój psychologiczny, fizyczny oraz rozwój mowy, nadając im znaczenie jako podstawowe elementy biorące udział w wychowaniu dziecka. Personel wychowawczy dobrany został według wymagań do osiągnięcia tego celu. Psycholog, Nauczyciele Wychowania Przedszkolnego, Nauczycielki Języka Angielskiego są ciągle obecni w Akademii. Maluszki w ustalone dni miesiąca uczestniczą w zajęciach dodatkowych, przeprowadzanych przez wyszkolony personel, takich jak: zajęcia z rehabilitantem, warsztaty ceramiczne, zajęcia z logopedą, zajęcia muzyczno-rytmiczne.

Psycholog ma możliwość obserwowania dzieci na co dzień, ich rozwoju poznawczego, emocjonalnego, społecznego. Przygotowuje, jeżeli jest to niezbędne, raporty dla poszczególnych dzieci opisujące ich sukcesy rozwojowe. Psycholog określa także cele rozwojowe dla poszczególnych maluszków, przekazując instrukcje jeżeli jest to niezbędne, pisemne i ustne personelowi opiekuńczemu jak wspomagać maluszki w ich szybkim osiągnięciu. W przypadku problemów z zachowaniem dzieci, informuje rodziców o zaistniałej sytuacji, w razie potrzeby udziela konsultacji rodzinnych i przekazuje instrukcje dla skorygowania tych zachowań kooperuje z rodzinami w celu stymulacji prawidłowego rozwoju ich pociech.

Nauczycielki Języka Angielskiego pomagają maluszkom w poznawaniu nowych słówek dobranych do wieku dziecka, w języku angielskim. Metodyka nauczania opiera się na zabawie, śpiewaniu rymowanek i piosenek w języku angielskim, połączonego z tańcem i ruchem, rozpoznawanie części ciała, poszukiwanie zabawek i przedmiotów w akademii.

Nauczyciele Wychowania Przedszkolnego organizują zajęcia stymulujące wszystkie aspekty rozwoju dziecka. Możemy tu wymienić zajęcia plastyczne, śpiew, stymulacja mowy. Pomagają także maluszkom w drodze do osiągnięcia samodzielności.

Specjalista rehabilitacji obserwuje rozwój biologiczny i fizyczny dzieci. Doradza opiekunom, jak wspierać i stymulować rozwój fizyczny maluszków.

Logopeda przygotowuje diagnozę logopedyczną małego dziecka, kładąc nacisk na analizę funkcji poznawczych, mających ogromny wpływ na językowy rozwój małego człowieka. Logopeda nie tylko obserwuje rozwój języka ale także go stymuluje.

W naszej Akademii dzieci mają okazję odkrywania swojej kreatywności podczas warsztatów ceramicznych. Rozwijanie umiejętności artystycznych jest jednym z najbardziej fascynujących i skutecznych sposobów przygotowania dzieci do życia we współczesnym świecie. Aktywność artystyczna rozwija postawy ciekawości wobec świata, kreatywności, rozwija wyobraźnię i samoocenę. Warsztaty ceramiczne pozwalają na swobodny rozwój dziecięcej kreatywności, aktywują i rozwijają zdolności manualne, zawsze dając efekt w postaci niezmodyfikowanych prac małych artystów.

W naszym żłobku na każdą opiekunkę do opieki przypada maksimum 4-5 dzieci.

Nauczycielki zajmują się opieką i edukacją maluszków. Psycholog obserwuje dzieci, w razie potrzeby udziela rad opiekunom oraz zajmuje się organizacją pracy żłobka.

W Akademii nad naszymi maluszkami przez cały czas czuwa nauczycielka wychowania przedszkolnego oraz psycholog, który obserwuje z bliska rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny wychowanków oraz sporządza sprawozdania dla rodziców z postępów ich pociech.

Nasz żłobek powstał na bazie pedagogicznej myśli zaczerpniętej z przedszkoli Emilia Reggio. Wykorzystujemy tutaj tę metodę edukacji, połączoną z intensywną nauką języka angielskiego, metodą bilingwistyczną (dwujęzyczną).

Badania wskazują, że dzieci dwujęzyczne są bardziej kreatywne i osiągają wyższe wyniki w testach inteligencji.

W tej metodzie, kiedy jeden nauczyciel mówi do dzieci w języku polskim, inny komunikuje te same sekwencje w języku angielskim. Oprócz tego nauczyciel władający językiem angielskim komunikuje się z maluchami w ciągu dnia w języku angielskim. Tak więc gdy nauczyciel w języku polskim mówi „Zaśpiewajmy i zatańczmy”, inny nauczyciel powtarza „Let’s sing and dance” – w ten sposób dzieci bez trudności i w naturalny sposób nauczą się podstawowych fraz w języku angielskim.

Dzięki tej metodzie edukacyjnej maluszki innej narodowości, oprócz własnego ojczystego języka będą też w stanie przyswoić sobie podstawy języka angielskiego oraz polskiego.

do góry strony