Międzynarodowi uczniowie Daisy

Powietrze w naszym żłobku oczyszczamy filtrem powietrza

Aktualności

Poniedziałek 12 marca 2018, godz. 10:00

Koncert wiolonczelowy

Opinie rodziców

«»
Mikołaj w Daisy Dzień Dziecka Pokaz żywych żab Koncert wiolonczelowy Teatr Lalek Zajęcia z logopedą Walentynki 2018 Bal karnawałowy 2018 Święty Mikołaj w Daisy Halloween Pokaz iluzjonisty - Klaun Feliks Pokaz modliszek Teatr Lalek „Przygody Wesołego Psiuńcia Summer Party Spacer Dzień Dziecka Pokaz żywych motyli Forest Party Warsztaty ceramiczne Piżamowe Party Czytanie książeczek w języku angielskim Święty Mikołaj w Daisy 2016 Nasza Akademia Malucha - Grzegórzecka 76B Międzynarodowi Uczniowie Daisy

Żłobek niepubliczny Międzynarodowa Akademia Maluszka Daisy przy ulicy Grzegórzeckiej 76 B to żłobek, który powstał na mocy porozumienia z Krakowskim Uniwersytetem Ekonomicznym w ramach resortowego programu „Maluch 2016” moduł 3. Żłobek w pierwszej kolejności przyjmuje dzieci pracowników, studentów czy doktorantów uniwersytetu. Przyjmuje również dzieci spoza Universytetu w ramach wolnych miejsc.

Żłobek niepubliczny Międzynarodowa Akademia Malucha Daisy jest placówką wpisaną do rejestru żłobków i klubów dziecięcych Miasta Krakowa pod numerem 7330.2.25.2016 jest lokalizowana niedaleko Ronda Grzegórzeckiego czyli w ścisłym centrum miasta. Zajmujemy się nie tylko opieką i wczesną edukacją dzieci z naszego kraju ale także dzieci innych narodowości mieszkających w Krakowie i okolicach. Pośród dzieci zagranicznych uczęszczających do naszej Akademii są dzieci z takich krajów jak Korea, Rosja, Turcja.

Nasz żłobek opiekuje się dziećmi od 1 roku do 3 lat, zapewnia im wczesną edukację w wesołej, szczęśliwej, spokojnej i rodzinnej atmosferze. Naszym celem jest, aby dzieciaki bawiąc się, miały okazję poznania i przyjaźnienia się z dziećmi z innych kultur, co da im możliwość spojrzenia na świat z innej perspektywy.

W naszej Akademii oferujemy najwyższe standardy opieki opierające się na miłości i uwadze, którą darzymy dzieci. Naszymi priorytetami jest higiena,bezpieczeństwo oraz rozwój społeczny dzieci, a także najlepsza edukacja maluszków połączona z językiem angielskim przez cały dzień.

Co jest wyjątkowego w Daisy:

  1. Intensywny angielski przy asyście Nauczyciela Języka Angielskiego przez cały dzień.
  2. Najwyższe standardy opieki, tylko 4-5 dzieci na 1 opiekunkę! – indywidualne podejście do każdego dziecka i domowa atmosfera.
  3. Różnorodne zajęcia przygotowywane według autorskiego programu edukacyjnego Daisy – takie jak ceramika, muzyka i rytmika, zajęcia z logopedą, zajęcia z rehabilitantem, zajęcia z języka angielskiego, zajęcia plastyczne, imprezy okolicznościowe
  4. Najwyższe standardy higieny oraz bezpieczeństwa.
  5. Trening samodzielności dla dzieci oparty na indywidualnym podejściu do każdego dziecka (trening czystości, nauka samodzielnego jedzenia, przyzwyczajenia higieniczne takie jak mycie rączek i ząbków itp).
  6. Zadowolenie rodziców poparte pozytywnymi opiniami – zobacz opinie rodziców.

W naszej Akademii bierzemy ściśle pod uwagę rozwój psychologiczny, fizyczny oraz rozwój mowy, nadając im znaczenie jako podstawowe elementy biorące udział w wychowaniu dziecka. Personel wychowawczy dobrany został według wymagań do osiągnięcia tego celu. Psycholog, Nauczyciele Wychowania Przedszkolnego, Nauczycielki Języka Angielskiego są ciągle obecni w Akademii. Maluszki w ustalone dni miesiąca uczestniczą w zajęciach dodatkowych, przeprowadzanych przez wyszkolony personel, takich jak: zajęcia z rehabilitantem, warsztaty ceramiczne, zajęcia z logopedą, zajęcia muzyczno-rytmiczne.

Psycholog ma możliwość obserwowania dzieci na co dzień, ich rozwoju poznawczego, emocjonalnego, społecznego.. Psycholog określa cele rozwojowe dla poszczególnych maluszków, przekazując instrukcje jeżeli jest to niezbędne, pisemne i ustne personelowi opiekuńczemu jak wspomagać maluszki w ich szybkim osiągnięciu. W przypadku problemów z zachowaniem dzieci, informuje rodziców o zaistniałej sytuacji, w razie potrzeby udziela konsultacji rodzinnych i przekazuje instrukcje dla skorygowania tych zachowań współpracuje z rodzinami w celu stymulacji prawidłowego rozwoju ich pociech.

Nauczycielki Języka Angielskiego pomagają maluszkom w poznawaniu nowych słówek dobranych do wieku dziecka, w języku angielskim. Metodyka nauczania opiera się na zabawie, śpiewaniu rymowanek i piosenek w języku angielskim, połączonego z tańcem i ruchem, rozpoznawanie części ciała, poszukiwanie zabawek i przedmiotów w akademii.

Nauczyciele Wychowania Przedszkolnego organizują zajęcia stymulujące wszystkie aspekty rozwoju dziecka. Możemy tu wymienić zajęcia plastyczne, śpiew, stymulacja mowy. Pomagają także maluszkom w drodze do osiągnięcia samodzielności.

Specjalista rehabilitacji obserwuje rozwój biologiczny i fizyczny dzieci. Doradza opiekunom, jak wspierać i stymulować rozwój fizyczny maluszków.

Logopeda przygotowuje diagnozę logopedyczną małego dziecka, kładąc nacisk na analizę funkcji poznawczych, mających ogromny wpływ na językowy rozwój małego człowieka. Logopeda nie tylko obserwuje rozwój języka ale także go stymuluje.

W naszej Akademii dzieci mają okazję odkrywania swojej kreatywności podczas warsztatów ceramicznych. Rozwijanie umiejętności artystycznych jest jednym z najbardziej fascynujących i skutecznych sposobów przygotowania dzieci do życia we współczesnym świecie. Aktywność artystyczna rozwija postawy ciekawości wobec świata, kreatywności, rozwija wyobraźnię i samoocenę. Warsztaty ceramiczne pozwalają na swobodny rozwój dziecięcej kreatywności, aktywują i rozwijają zdolności manualne, zawsze dając efekt w postaci niezmodyfikowanych prac małych artystów.

W naszym żłobku na każdą opiekunkę do opieki przypada maksimum 4-5 dzieci.

Nauczycielki zajmują się opieką i edukacją maluszków. Psycholog obserwuje dzieci, w razie potrzeby udziela rad opiekunom oraz zajmuje się organizacją pracy żłobka.

W Akademii nad naszymi maluszkami przez cały czas czuwa nauczycielka wychowania przedszkolnego oraz psycholog, który obserwuje z bliska rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny wychowanków oraz sporządza sprawozdania dla rodziców z postępów ich pociech.

W codziennej opiece nad dziećmi wykorzystujemy metodę intensywnej nauki języka angielskiego, zwaną metodą bilingwistyczną (dwujęzyczną).

Badania wskazują, że dzieci dwujęzyczne są bardziej kreatywne i osiągają wyższe wyniki w testach inteligencji.

W tej metodzie, kiedy jeden nauczyciel mówi do dzieci w języku polskim, inny (lub ten sam Nauczyciel) komunikuje te sekwencje w języku angielskim. Oprócz tego nauczyciel władający językiem angielskim komunikuje się z maluchami w ciągu dnia w języku angielskim. Tak więc gdy nauczyciel w języku polskim mówi „Zaśpiewajmy i zatańczmy”, inny nauczyciel powtarza „Let’s sing and dance” – w ten sposób dzieci bez trudności i w naturalny sposób nauczą się podstawowych fraz w języku angielskim.

Dzięki tej metodzie edukacyjnej maluszki innej narodowości, oprócz własnego ojczystego języka będą też w stanie przyswoić sobie podstawy języka angielskiego oraz polskiego.

Po zapisaniu dziecka do żłobka, w celu sprawdzenia jakości opieki (na przykład czas posiłków, czas snu) i edukacji dzieci zawsze chętnie zapraszamy do nas rodziców dzieci, bez wcześniejszego zapowiedzenia się.

do góry strony