UWAGA!   Godziny otwarcia w czasie pandemii   7:30-17:30
 • 07:00 – 08:30 Przybycie dzieci do Akademii, wolna zabawa w asyście nauczycieli

  Akademia otwarta jest od godziny 07:00. Dziecko przybywające do Akademii witane jest wraz z rodzicem.Rodzic może pozostawić dziecko do przebrania nauczycielowi witającemu lub może przebrać dziecko samodzielnie przy asyście nauczyciela. Dzieci przebierają buciki na buciki „żłobkowe”, buty zewnętrzne chowane są do szafki, a ubranka wierzchnie odwieszane na wieszaki.

  Maluszki żegnają się z rodzicami i przechodzą do łazienki, aby umyć rączki, potem przeprowadzane są do pokoju zabaw, gdzie mają chwilę na sowbodną zabawę w asyście nauczycieli.

 • 08:30 – 09:00 Przygotowanie do śniadania (mycie rąk), ŚNIADANIE

  O godzinie 08:30 dzieci przenoszą się do pokoju Reggio – zajmują miejsca do śniadania.Dzieci po kolei przechodzą do łazienki aby umyć ręcę i włożyć śliniaki, potem wracają do pokoju Reggio. Śniadanie podawane jest od 08:30 do 09:30.

 • 09:00 – 09:30 Czynności higieniczne (mycie rąk, szczotkowanie zębów)

  Po śniadaniu każde dziecko przechodzi do łązienki na czynności higieniczne. Zawierają one: korzystanie z toalety, w razie potrzeby zmiana pieluszki.

  Następnie dzieci myją myte rączki i buzie, szczotkują ząbki – jeżeli jest potrzeba opiekunowie pomagają dzieciom we wszystkich czynnościach.

  Następnie, dzieci myte mają rączki i buzie i osuszane jednorazowym ręcznikiem papierowym. Szczotkują zęby lub opiekunki pomagają im w tym. Naszym celem jest usamodzielnianie maluchów, dlatego też nasze nauczycielki pomagają w nauce rytuałów higieny osobistej.

 • 09:30 – 09:45 "Good Morning and How Are You Today?" – przywitanie w w kółeczku

  O godzinie 09:45 rozpoczynamy “circle time” – maluszki dzielone są na dwa pomieszczenia I siadają w kółeczkach. Śpiewamy piosenkę na powitanie “Good Morning Song” – witając każde dziecko zabawką. Piosenka śpiewana jest w języku angielskim.

 • 10:00 – 11:00 Play and Learn Time – spacer i zabawy na świeżym powietrzu, aktywność fizyczna (gimnastyka), muzyka I śpiew, rymowanki, ćwiczenie słówek, taniec, rysowanie, malowanie

  10:00 – 11:00 to czas zajęć w naszej Akademii. Nasze Nauczycielki Nauczania Przedszkolnego prowadzą zajęcia plastyczne oraz taneczno-muzyczne. Zajęcia z języka angielskiego i czytania w języku angielskim prowadzone są przez Nauczyciela Języka Angielskiego. W ustalone dni miesiąca dzieci uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez specjalistów, takich jak; logopeda, muzyk, rehabilitant, specjalista od warsztatów ceramicznych.

  Jeżeli warunki pogodowe na to pozwalają, dzieci zabierane są na spacerek. Dzieci wychodzą na spacer na tury, tak, aby jedna opiekunka miała pod opieką jedynie dwójkę dzieci (tak, aby mogła trzymać każde dziecko za rękę dla jego bezpieczeństwa).Maluszki zabierane są na spacerek w ich wózkach pozostawionych przez rodziców.Jeżeli opiekunka zabiera dziecko w wózku, dodatkowo zabiera jedno dziecko chodzące, tak aby mogła trzymać je za rękę.

  W przypadku gdy rodzice zostawią w żłobku krem (na słońce lub na zimę w zależności od pory roku) nauczycielki smarują nimi dzieci przed wyjściem na spacerek.

 • 11:00 – 11:15 Przygotowanie do zupki (mycie rąk), ZUPA

  Wszystkie dzieci przenoszą się do pokoju Reggio, siadają przy stolikach lub na wysokich krzesełkach. Każde dziecko po kolei przeprowadzone zostaje do łazienki, gdzie przy asyście nauczyciela myte ma rączki i suszone jednorazowym ręcznikiem oraz ubiera śliniaczek. Akademia zapewnia dzieciom śliniaki; są one opłukiwane po każdym posiłku w razie potrzeby oraz praco co tydzień w pralce.

  Objętość porcji zupy dla jednego dziecka to 300 ml. Jeżeli w zupce znajdują się większe kawałki warzyw np.ziemniaków, są one rozbijane na malutkie kawałki przed podaniem.

  Pracownicy naszego żłobka pomagają dzieciom przy jedzeniu – karmiąc maluszki i wspomagając dzieci starsze już potrafiące jeść same.

 • 11:30 – 12:00 Czynności higieniczne (mycie rączek, szczotkowanie ząbków, etc)

  Na czynności higieniczne składają się: mycie rączek,buzi, szczotkowanie ząbków, korzystanie z toalety, zmiana pieluszki w ramach potrzeb.Dzieci, które przy jedzeniu zamoczyły się przy jedzeniu są przebierane w czyste i suche ubrania.Mokre ubranka pakowane są w czyste foliowe woreczki, które podpisywane są imieniem dziecka i układane na odpowiedniej półce, aby oddać je rodzicom do prania tego samego dnia.

 • 12:00 – 14:15 Odpoczynek i czas snu

  Pokój odpoczynku na czas drzemki przyciemniany jest żaluzjami. Prosimy rodziców o dostarczenie dla dziecka poduszki, prześcieradła i kocyka lub kołderki oraz wszystko to, co dziecko potrzebuje aby spokojnie zasnąć (np.pieluszka, smoczek, ulubiony miś itp.) Leżaczki i łóżeczka są układane codziennie w tym samym miejscu, tak, aby dzieci miały poczucie komfortu I bezpieczeństwa. Maluszki śpią na certyfikowanych żłobkowych leżakach (plastikowe,z zaokrąglonymi bokami dla bezpieczeństwa dzieci.) Nasze opiekunki pomagają dzieciom zasnąć, głaszcząc je po włoskach lub rączkach.W pokoju dzieciom relaksującym się towarzyszą kołysanki. Kiedy dzieci zasną, w pokoju czuwa nad nimi opiekun. Pościel oddawana jest rodzicom co 2- 3 tygodnie do prania. Po przebudzeniu każde dziecko przechodzi do łazienki aby skorzystać z toalety i umyć rączki przed obiadem.

 • 14:15 – 14:45 Przygotowanie do obiadu – drugiego dania (mycie rąk) OBIAD

  Przed obiadem dzieci myją rączki I zakładają śliniaki. Każde dziecko otrzymuje obiad jak tylko wstanie – po odbytych czynnościach higienicznych.

 • 14:45 – 15:00 Czynności higieniczne (mycie rąk, szczotkowanie zębów)

  Po obiedzie każde dziecko przechodzi do łazienki aby wyszczotkować ząbki, umyć buzię i ręce. Dzieci, które nie używają pieluch są sadzane są na toaletę.

 • 15:15 – 15:30 PODWIECZOREK

  Po podwieczorku dzieci myją rączki i buzie, w razie potrzeby zmieniane są pieluszki, dzieci, które korzystają z toalety są sadzane.

 • 15:30 – 17:30 Swobodna zabawa w asyście nauczycieli

  Dzieci bawią się w grupach w asyście nauczycieli lub uczestniczą w zajęciach kierowanych przez nauczycieli (śpiew, taniec itp).


* W zależności od warunków pogodowych
** w języku angielskim

Młodsze dzieci mają swój własny program dnia w zależności od ich potrzeb

Zobacz jadłospis na cały tydzień

do góry strony