Międzynarodowi uczniowie Daisy

Powietrze w naszym żłobku oczyszczamy filtrem powietrza

Aktualności

UWAGA!

Godziny otwarcia w czasie pandemii

7:30-17:30

Opinie rodziców

«»
Bezpieczeństwo dzieci.

Chcesz porozmawiać o naszej placówce przed zapisaniem dziecka? Masz pytania?

Umów się na spotkanie online - bez konieczności wizyty osobistej!

Zadzwoń: (+48) 518 730 818 lub napisz: info@mamdaisy.pl

i ustal szczegóły swojego spotkania online.

Spotkanie z leśnikiem Niepołomice Muzeum Lotnictwa Święty Mikołaj w Daisy 2021 Andrzejki 2021 Dzień Misia Pluszowego Jednostka gaśniczo-ratownicza w Skawinie Warsztaty bębniarskie Warsztaty bębniarskie Zajęcia baletowe Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń Stanisława Lema Kodowanie Dzień Babci i Dziadka 2020 Warsztaty Multisensoryczne - Meksyk Halloween 2019 Koncert wiolonczelowy Wizyta Mistrzyni Kickboxingu Moniki Kędzierskiej w Daisy Teatrzyk Latający kapelusz Zajęcia z logopedą Warsztaty czekoladowe

Witamy w Międzynarodowym Punkcie Przedszkolnym Daisy, który został założony przez psychologa Barbarę Kulac w 2012 roku i zlokalizowany jest w dzielnicy Kliny/Ruczaj. Zajmujemy się opieką i wczesną edukacją dzieci międzynarodowych oraz polskich.

Edukacja w grupie przedszkolnej:

Nasze przedszkole przyjmuje dzieci od 2,5 do 6 lat i zapewnia im wczesną edukację w wesołej, szczęśliwej, spokojnej i rodzinnej atmosferze.

Grupa składa się z 15 uczniów, 2 Nauczycieli oraz 1 Nauczyciela Pomocniczego. W Daisy chcemy zapewnić maksymalnie indywidualną opiekę dla każdego dziecka, dlatego też zatrudniamy jednego dodatkowego Nauczyciela w grupie.

Przedszkole realizuje podstawę programową wychowania przedszkolnego a edukacja prowadzona jest metodą dwujęzyczną.

Naszym celem jest, aby oprócz podstawy programowej wychowania przedszkolnego nauczyć dzieciaki rozumienia i mówienia w języku angielskim przy zastosowaniu techniki Bilingwistycznego Intensywnego Angielskiego. Poprzez obserwację zainteresowań i możliwości dzieci zachęcamy je i stymulujemy do rozwoju ich talentów i zdolności. Zwracamy uwagę na to, aby nasze przedszkolaki przyswajały ważne umiejętności społeczne takie jak bycie miłym dla siebie oraz pomaganie sobie nawzajem.

Poprzez organizację różnorodnych zajęć, uroczystości oraz wycieczek stymulujemy rozwój poznawczy, fizyczny ,społeczny i emocjonalny dzieci. Zajęcia takie jak balet, taniec nowoczesny, gimnastyka z rehabilitantem, joga stymulują rozwój fizyczny, koordynację ruchową dziecka, elastyczność mięśni. Balet czy taniec nowoczesny to aktywność rozwijająca poczucie rytmu maluszków. Zajęcia muzyczno-rytmiczne są tego dopełnieniem.

W naszym przedszkolu organizujemy szereg zajęć, które mają na celu rozbudzenie ciekawości świata, przyrody i różnorodności na ziemi, wśród nich warto wymienić multisensoryczne warsztaty podróżnicze, akademię odkrywców, warsztaty przyrodnicze.

Ważną rolę odgrywają także takie zajęcia jak ceramika, pozwalające na ćwiczenie zdolności manualnych oraz na swobodę kreatywną w tworzeniu. Zorganizowany w przedszkolu kącik Lego pozwala przedszkolakom na częste zabawy dodatkowo stymulujące te umiejętności.

Aby rozszerzać umiejętności społeczne dzieci oraz stymulować ich rozwój poznawczy organizujemy przynajmniej raz w miesiącu wycieczki w różnorodne miejsca takie jak np. teatr, kino, muzeum, Zoo, ogród botaniczny itp. Obcowanie z kulturą, naturą, poznawanie świata, zasad kultury osobistej to nieodzowne zalety takich wydarzeń.

Dzięki organizacji przedstawień dla rodziców, dziadków maluchy przezwyciężają nieśmiałość, zdobywają umiejętności przemawiania do grupy oraz przede wszystkim uczą się jak można w piękny sposób wyrażać wdzięczność za pomoc i miłość swoich bliskich. Takie wydarzenia mają także ogromny wpływ na emocjonalny rozwój przedszkolaków.

Edukacja w naszym przedszkolu to aktywne uczestnictwo dzieci w zajęciach prowadzonych w języku angielskim i polskim, indywidualne podejście do każdego ucznia i odkrywanie jego talentów oraz ćwiczenie jego różnorodnych umiejętności.

Edukacja Dwujęzyczna oraz Środowisko Międzynarodowe:

W bilingwistycznej metodzie intensywnego angielskiego nauczyciele prowadzą zajęcia w dwóch językach równolegle przez cały dzień.

Naszym celem jest aby przedszkolaki uczyły się języka angielskiego podczas zabawy i poprzez doświadczanie języka mówionego każdego dnia w różnych sytuacjach, tak, jak dzieje się to w ich językach ojczystych. W ten sposób dzieci w Daisy uczą się języka z łatwością, szybko i naturalnie poprzez zabawę.

Nasi Nauczyciele do dzieci międzynarodowych mówią jedynie w języku angielskim, a także między sobą w czasie dnia. Jeżeli rodzice sobie zażyczą, Nauczyciele mogą używać jedynie języka angielskiego w komunikacji także z dziećmi polskimi.

W Przedszkolu Daisy dzieci mają okazję poznania i przyjaźnienia się z dziećmi z innych kultur, co daje im możliwość spojrzenia na świat z innej perspektywy. Przebywanie w środowisku międzynarodowym daje im możliwość przyswajania umiejętności społecznych.

Środowisko międzynarodowe to okazja dla dzieci do poznawania nowych kultur. Oprócz multisensorycznych warsztatów podróżniczych organizujemy również Dni Kultury Narodowej w naszym przedszkolu. Rodzice i dzieci międzynarodowe w te dni mają okazję opowiedzieć nam i pokazać swoją kulturę, tradycje i szczegóły dotyczące kraju pochodzenia. Przedszkolaki dowiadując się więcej na temat kolegów poznają ich lepiej oraz uczą się akceptacji różnorodności ludzi i ich stylu życia, kultury oraz języka. Prosimy rodziców o nauczenie podstawowych słówek w ich języku. Te zajęcia są wspaniałą możliwością i czasem do uspołeczniania się,formowania bliskich relacji emocjonalnych i poczucia przynależności do dużej rodziny.

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu i poza przedszkolem oraz imprezy okolicznościowe:

Organizując i planując zajęcia dodatkowe bierzemy pod uwagę bardzo ważny detal, a mianowicie czynne uczestniczenie dzieci w zajęciach.

Zajęcia organizowane są aby w maksymalny sposób stymulować rozwój fizyczny, społeczny oraz poznawczy dzieci.

Kliknij na wybrane zajęcia aby zobaczyć galerię zdjęć

Nasze zajęcia ogranizowane w przedszkolu:

Pokaz motyli Żywe modliszki Edukacja z policjantami Świąteczny koncert Tańce Świata Balet Multisensoryczne Warsztaty Podrożnicze Joga Taniec Nowoczesny Zajęcia z logopedą oraz indywidualna terapia logopedyczna Muzyka i Rytmika Zajęcia z Rehabilitacją Ceramika Lego Teatr Lalek itp.

Nasze wycieczki (zajęcia poza przedszkolem):

Organizujemy różnorodne wycieczki dla przedszkolaków takie jak:
Wspinaczka sportowa Na Narty Uniwersytet Ekonomiczny Gospodarstwo Agroturystyczne Teatr Współczesny Muzemu lotnictwa Ogród Botaniczny Teatr Zoo Fabryka Cukierków wizyta w Jednostce ratowniczo-gaśniczej Kino Muzeum wycieczka do Lasu itp.

Uroczystości:

Organizujemy różne sezonowe uroczystości w przedszkolu takie jak:
Dzień Mamy i Taty Dzień Babci i Dziadka Dzień Dziecka Bal Karnawałowy Halloween odwiedziny Św. Mikołaja Piżamowe Party Pasowanie na Przedszkolaka Przyjęcia urodzinowe

Czas wolnej zabawy:

Czas wolnej zabawy w naszym przedszkolu to bardzo ważna część dnia. Zdajemy sobie sprawę z jej wagi w rozwoju dziecka, dlatego też stwarzamy dzieciom dużo okazji do kreowania własnej przestrzeni zabaw. Zabawa wolna to nie tylko czas, kiedy dzieci korzystają z placu zabaw na naszym zamkniętym ogródku, ale także czas popołudniowy, kiedy przedszkolaki mogą swobodnie korzystać w kącików zabaw. Ten czas jest niezbędny do tego, aby dziecko mogło wyrazić siebie poprzez zabawę, czasem wyrazić swoje skryte emocje, nauczyć się a także wypróbować i ćwiczyć nowe zachowania poprzez naśladowanie w zabawie tego, co robią dorośli. Wolna zabawa buduje poczucie własnej wartości, sprawczości, kreatywności i pozwala na rozwój relacji społecznych z równieśnikami.

do góry strony