Zajęcia z logopedą, zajęcia z rehabilitantem, warsztaty ceramiczne oraz zajęcia muzyczne są wliczone w cenę mięsięcznego czesnego.

Warsztaty - Majsterkowanie

Warsztaty - Majsterkowanie

Zajęcia z majsterkowania warsztaty, na których dzieci tworzą własne zabawki i przedmioty codziennego użytku korzystając z prawdziwych narzędzi. Zajęci pomagają w rozwoju wyobraźni przestrzennej i trenują sprawność motoryczną dziecka. Warsztaty majsterkowania budują pewność siebie, wiarę we własne możliwości, pomagają odkrywać talenty i przekształcać je w mocne strony.

Zajęcia z pływania

Zajęcia z pływania

Dla dziecka to przede wszystkim dobra zabawa. Pływanie poprawia wydolność serca, zwiększa pojemność płuc oraz wzmacnia całe ciało. Dzięki pływaniu dziecko staje się bardziej gibkie, wytrzymałe, poprawia się jego zmysł równowagi oraz zdrowa postawa

Wspinaczka Sportowa

Wspinaczka Sportowa

Wspinaczka to sport wszechstronny, rozwija całe ciało. Uprawiając go poprawia się koordynacja poszczególnych części ciała, zwinność, gibkość i orientacja w przestrzeni, kształtuje się wytrzymałość i zrównoważony rozwój motoryczny. Dzięki wspinaczce można opanować i pokonać lęk wysokości. Ćwiczenia na ściance są korzystne dla dzieci z wadami postawy oraz płaskostopiem.

Praca mięśni pleców, obręczy barkowej i ramion, która odbywa się w trakcie wspinania, jest zalecana dla dzieci m.in. ze skoliozą. Dzieci znacznie łatwiej przełamują bariery, gdy są w grupie, widząc, jak robią to koleżanki i koledzy.

Zajęcia Baletowe

Zajęcia Baletowe

W Punkcie Przedszkolnym Daisy dzieci mają szansę skorzystać z zajęć baletowych.
Zajęcia te wspomagają leczenie wad postawy i płaskostopia podłużnego, kształtują, usprawniają i wzmacniają śródstopie, uczą płynności ruchów, zręczności, poprawiają koncentrację. Zajęcia baletowe dla dzieci to przede wszystkim ciągła praca nad postawą ciała.

Zajęcia rozpoczynamy rozgrzewką ciała i stóp, następnie barre au sol – ćwiczenia, które zwiększają elastyczność ciała, wzmacniają i rozciągają grupy mięśni oraz poszerzają zakres ruchomości stawów. Na zajęciach poznajemy podstawy baletu: flex & point, demi plié, grand plié, battements tendus, releve, sauté, révérence.

Warsztaty ceramiczne

Warsztaty ceramiczne

Rozwijanie umiejętności artystycznych jest jednym z najbardziej fascynujących i skutecznych sposobów przygotowania dzieci do życia we współczesnym świecie. Aktywność artystyczna rozwija postawy ciekawości wobec świata, kreatywności, rozwija wyobraźnię i samoocenę. Warsztaty ceramiczne pozwalają na swobodny rozwój dziecięcej kreatywności, aktywują i rozwijają zdolności manualne, zawsze dając efekt w postaci niezmodyfikowanych prac małych artystów.

Zajęcia rytmiczno-muzyczne

Zajęcia Muzyczno-Rytmiczne

Zajęcia rytmiczno muzyczne prowadzone są przez specjalistę w języku angielskim.

W czasie aktywności muzyczno - tanecznej dzieci śpiewają piosenki w języku angielskim, tańcząc w takt muzyki, dzięki czemu wykorzystując wszystkie zmysły uzyskują optymalną możliwość zapamiętywania słówek i wyrażeń w języku angielskim.

Do akompaniamentu używamy pianina elektrycznego, gitary oraz innych instrumentów muzycznych. Kształtowanie zdolności muzyczno - rytmicznych jest ogromnie ważne już w najwcześniejszym wieku, dzieci komunikują się bowiem nie tylko werbalnie, ale przede wszystkim ciałem, dźwiękiem. Zajęcia muzyczno – taneczne uwrażliwiają dzieci muzycznie, pomagają w ćwiczeniu koordynacji ruchowej, pozwalają na lepsze poznawanie swojego ciała i kontroli nad nim. Aktywność ta kształtuje dwa wymiary wielorakiej inteligencji (Howard Gardner) – kinestetycznej i muzycznej.

Zajęcia ogólnorozwojowe prowadzone przez specjalistę rehabilitanta

Zajęcia gimnastyczne prowadzone są w naszym przedszkolu przez specjalistę – rehabilitanta.

Zajęcia gimnastyczne (dostosowane do wieku dziecka) mają na celu:

Zajęcia z rehabilitantem

Rozpoczęcie przygody ze sportem i gimnastyką w tak wczesnym wieku nie tylko optymalizuje rozwój psychofizyczny dziecka, ale także powoduje, iż maluchy nauczą się zdrowych przyzwyczajeń i przyjmą je jako naturalne.

Dzieci dbające o kondycję fizyczną w późniejszym okresie szkolnym będą miały więcej zaufania do siebie, co pomoże im zwiększyć osiągnięcia szkolne.

Wśród korzyści warto wymienić:

Zajęcia z logopedą

Zajęcia z logopedą

Logopeda w naszym przedszkolu obserwuje rozwój mowy każdego dziecka.

Podczas obserwacji logopedycznej kładzie nacisk na analizę funkcji poznawczych, mających ogromny wpływ na językowy rozwój małego człowieka.

Należą do nich:

Właściwe kształtowanie się sfer poznawczych wpływa na harmonijny rozwój narzędzia poznawania świata, jakim jest język.

Logopeda prowadzi zajęcia stymulujące funkcje poznawcze dziecka i stymulujące rozwój mowy.

Indywidualne zajęcia z logopedą

Indywidualne zajęcia z logopedą

Logopeda prowadzi również indywidualne zajęcia terapii logopedycznej dla dzieci w naszym przedszkolu. Zajęcia odbywają się w osobnym pomieszczeniu przygotowanym specjalnie do takich zajęć.


Zajęcia Lego

Zajęcia Lego

W trakcie zajęć dzieci przebywają i bawią się razem w  grupie rówieśników. Do zabawy wykorzystujemy klocki LEGO Duplo, Lego Soft, kolorowe chusty i wiele innych przedmiotów, które pozwalają na harmonijny rozwój dziecka. Zabawa klockami rozwija wyobraźnię, sprawność manualną, koordynację wzrokową i kreatywność. Podczas zajęć najmłodsi mają szansę zbudować własną konstrukcję ucząc się przy tym rozpoznawania kolorów, kształtów, czy relacji przestrzennych.

Nie zabraknie także zabaw ruchowo-muzycznych. Ciekawe zabawy, którym towarzyszy muzyka pozwolą wyrazić własne emocje,  kształtować koordynację słuchowo-ruchową, rozwinąć wyobraźnię i pamięć. Zajęcia Kreatywne Duplo pozwolą najmłodszym na wielozmysłowe zdobywanie doświadczeń, efektywne przyswajanie wiedzy o otaczającym świecie oraz integrację z rówieśnikami.

Warsztaty Akademii Odkrywców

Akademia Odkrywców

Warsztaty Akademii Odkrywców dają możliwość zdobywania wiedzy poprzez zabawę, w której dzieci biorą aktywny udział. Autorski program bezpiecznych doświadczeń jest tak dobrany aby rozwijał kreatywność i samodzielne myślenie przedszkolaków - są bodźcem do innych pomysłowych działań.

Dostosowane do wieku młodego badacza eksperymenty pozwalają lepiej zrozumieć otaczający je świat. Zdobywana podczas zajęć umiejętność zadawania pytań oraz szukania odpowiedzi skłania dzieci do kreatywnego myślenia oraz buduje pewność siebie.

Wydarzenia okolicznościowe

Przyjęcia Urodzinowe

W naszym przedszkolu obchodzimy urodziny każdego dziecka. W tych ważnych dniach dzieci przystrajają przedszkole wspólnie z nauczycielami balonami i specjalnymi, urodzinowymi dekoracjami. Przygotowany zostaje tort na cześć solenizanta, tańczymy, bawimy się.

Urodzinowa wspólna zabawa oraz przygotowania pozwalają dzieciom na czynne uczestnictwo w ważnych dniach swoich oraz kolegów i koleżanek, kształtuje poczucie własnej wartości dzieci, daje dużo radości i szczęścia. Maluszki dzięki takim wydarzeniom pogłębiają wzajemne relacje, mają szansę na wspólną, grupową aktywność, uczą się dzielić z innymi.

Piżamowe Party

Piżamowe Party

Raz w miesiącu organizujemy Piżamowe Party – dzieci przynoszą swoje domowe piżamki i pluszaki. Łóżeczka przenosimy do pokoju zabaw, wcześniej przystrojonego balonami.

Tam, czytając bajki, śpiewając piosenki razem z nauczycielem, bawimy się i tańczymy.

Dodatkowo w przedszkolu organizowane są przyjęcia okolicznościowe takie jak: Halloween, bal karnawałowy itp.

do góry strony